Кегичівський ДНЗ №1

Меню сайту
Категорії розділу
Заняття [13]
Ігрова діяльність [3]
Свята та розваги [38]
Інше [11]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Актуальне питання - профілактика гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь серед дітей

Безпека життєдіяльності дошкільників

Розпорядження Про закріплення території обслуговування за закладами дошкільної освіти Кегичівської селищної ради

Розпорядження Про закінчення опалювального сезону 2020-2021 років на території Кегичівської селищної ради

ПАМ'ЯТКА для батьків

щодо профілактики гострих кишкових інфекцій

Шановні батьки! Щоб уберегти ваші родини від таких поширених та небезпечних захворювань, як гострі кишкові інфекції (ГКІ), слід виховувати санітарно – гігієнічні навички у сім’ї та змалку привчати дітей до особистої гігієни.

Гострі кишкові інфекції – цегрупагострихінфекційних хвороб, щохарактеризуютьсяураженнямшлунково – кишкового тракту з порушеннямводно – мінеральногообміну, загальноюінтоксикацією.

• Щоб уникнути ГКІ, післяпрогулянки, перед приготуваннямїжі, у процесіготування та перед їдоюслідретельномити руки з милом.

• Слід регулярно підстригатинігтісобі і дитині. Довгінігті, а такожприкраси на руках знижуютьефективністьмиття рук. Це особливо важливо для профілактики ГКІ у дітейранньоговіку, до організмуякихзбудникиінфекційнайчастішепотрапляютьсаме контактно – побутовим шляхом.

• Якщовашідитинагризенігті, смокчепальцічислинитьїх, вартовідучитиїївід таких шкідливихзвичок.

• Для новонароджених та немовлятнайнадійнішим способом профілактики ГКІ є грудневигодовування. Якщодитинугодуютьштучнимисумішами, їхслідготуватибезпосередньо перед їдою та у жодномуразі не зберігати до наступногогодування.

• Ліпшевживатипастеризованімолочніпродукти. Не слідвживатисире молоко та кисле молоко, приготоване у домашніхумовах.

• Для приготуваннястрав та напоївслідвикористовуватилишесвіжі, неушкоджені та ретельноочищеніпродукти, чистий посуд тощо. Наприклад, приготованийсікслідвжитиодразу та не зберігати до наступногогодування.

• Особливуувагуслідприділятибезпеціпродуктівхарчування, аджечимало з них ми вживаємосирими. Перед вживаннямсириховочів, фруктів і ягідслідретельномитиїх проточною питною водою, а потімобдатиокропом.

• Готуючиїжу, вартопам’ятати, щосиріпродукти, зокремаптиця, м'ясо, риба, молоко тощо, часто зараженізбудниками ГКІ. Запорукоюїхзнищення є ретельнекулінарнеоброблення – температура продукту під час обробленнямаєстановити 100 °С. Замороженім'ясо, риба, птицямаютьповністювідтанути перед кулінарнимобробленням.

• Готові страви бажановживатиодразупісляприготування. Страви кімнатноїтемператури, які до того ж зберігаються без дотриманняналежних умов, є ідеальнимсередовищем для розмноженнямікроорганізмів.

• Якщовиготуєтеіз запасом чи у вас залишиласьчастина страви, слідпам’ятати, щоготові страви маютьзберігатисяабогарячими (при температуріприблизно 60 °С чивище), абохолодними (при температуріприблизно 10 °С чинижче). Це край важливо, якщовиплануєтезберігатистраву 4 – 5 годин абобільше.

• Не варто в водночасзберігатиу холодильникубагатотеплихстрав, оскількицеуповільнюєїхохолодження. Якщовсерединіготової страви довгозберігається тепло (температура вище 10 °С), мікроорганізмивиживають і швидкорозмножуються, щоможезашкодитивашомуздоров’ю та здоров’юдитини.

• Розігріватизаздалегідьприготовані страви варто при температурі не нижче 100 °С. Ценадійнийспосібуберегтисявідмікроорганізмів, які могли розмножуватися в їжі у процесіїїзберігання (правильнезберіганняготовихстравпригнічуєрозмноженняхвороботворнихмікроорганізмів, але не знищуєїхповністю).

• Не слідзберігатиготові страви порядізсирими продуктами, щобуникнутинебезпекиперехресногозараження. Збудники ГКІ, якімістяться у сирих продуктах, можутьпотрапити на готові страви при безпосередньомуконтакті. Такеперехреснезараженняназиваютьвидимим. Такожрозрізняютьприхованеперехреснезараження, коли збудники ГКІ потрапляють на готові страви через кухоннеприладдя, поверхнітощо.

• Якщо на ваших руках є порізичидрібні рани, їхслідзабинтуватичизаклеїтибактерициднимпластиром, перш ніжготуватиїжу.

• Зберігатипродуктихарчуванняслідякомогадалівідхатніхтварин, оскільки вони такожможуть бути джереломзбудниківінфекцій. Для надійнішогозахистузберігайтепродукти в ємностях, якіщільнозакриваються.

• Слідзавждизберігатипродуктихарчування, дотримуючись умов і термінівпридатності, щовказані на упаковці.

• Вартопам’ятати про чистоту на кухні. На поверхнях для приготуванняїжі не має бути бруду, пилу, плям. Рушники для витирання та миття посуду слідщоднязмінювати.

• Для пиття та приготуванняїжіслідвикористовувати воду тількигарантованоїякості. Якщо у вас є сумнівищодоїї характеристик, ліпшедодатковопрокип’ятити воду, абипопередитиризикзараження.

 

 

                                                                                                                Рекомендації батькам першокласників

Шановні батьки, ваша дитина вперше переступить поріг нового навчального закладу – школи, де на неї чекатимуть цікаві уроки, веселі перерви, змістовне дозвілля, гарні друзі та перша вчителька. Щоб навчання першокласника було цікавим, результативним, приносило користь дитині і радість батькам, ми пропонуємо вам низку порад.

Без названия


Пам’ятка батькам першокласника:
§ Підтримайте в дитині його прагнення стати школярем. Ваша щира зацікавленість в його шкільних справах і турботах, серйозне відношення до його перших досягнень і можливих труднощів допоможуть першокласникові підтвердити значущість його нового положення і діяльності.
§ Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими він зустрівся в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність.
§ Ваш малюк прийшов у школу, щоб вчитися. Коли людина вчиться, у нього може щось не відразу виходити, це природно. Дитина має право на помилку.
§ Складіть разом з першокласником розпорядок дня, стежте за його дотриманням.
§ Не пропускайте труднощів, які можуть виникнути у дитини на початковому етапі навчання в школі. Якщо у першокласника, наприклад, є логопедичні проблеми, постарайтеся впоратися з ними на першому році навчання.
§ Підтримайте першокласника в його бажанні добитися успіху. У кожній роботі обов’язково знайдіть, за що можна було б його похвалити. Пам’ятайте, що похвала та емоційна підтримка (“Молодець!”, “Ти так добре впорався!”) здатні помітно підвищити інтелектуальні досягнення.
§ Якщо вас щось турбує в поведінці дитини, його учбових справах, не соромтеся звертатися за порадою і консультацією до вчителя або шкільного психолога.
§ Зі вступом до школи в житті вашого малюка з’явилася людина авторитетніша, ніж ви. Це вчитель. Поважайте думку першокласника про свого педагога.
§ Навчання – це нелегка і відповідальна праця. Вступ до школи істотно міняє життя дитини, але не повинно позбавляти її різноманіття, радості, гри. У першокласника повинно залишатися досить часу для ігрових занять.

10 речей, які повинні виконати батьки першокласника:
1. Малюк, швидше за все, буде хвилюватися і сам прокинеться вдосвіта. Прикрасьте його кімнату повітряними кульками, плакатом із веселим надписом.
2. Багато хто з батьків вважає, що подарунків цього дня робити не обов’язково. Між тим яскравий згорток поруч із подушкою трохи розвіє дитячі хвилювання і, з іншого боку, підкреслить важливість події.
3. Звичайно ж, ранець із потрібними речами ви разом з дитиною склали ще тиждень тому. Напередодні 1 вересня варто ще раз зазирнути до нього… і покласти туди якусь дрібничку: чи то кумедний ластик, чи незвичайний олівець. Дитина зрадіє, побачивши таку знахідку!
4. На весь сьогоднішній день забороніть собі повчати дитину, не хмуртеся, не гнівайтеся, не обурюйтеся і не підвищуйте голос!
5. Відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли малюк вперше переступить шкільний поріг, ви маєте бути поруч із ним.
6. Скажіть своєму першокласнику, який він має чудовий вигляд.
7. Зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте її, як пройшов перший день. Поцікавтеся, що вона робила і, обов’язково похваліть за те, що вона трималася впевнено (навіть, якщо вона вмудрилася щось загубити).
8. Увечері влаштуйте святковий чай. З такого приводу запросіть бабусь, дідусів – їм також буде приємно привітати першокласника.
9. Сподіваємося, ви не забудете сказати дитині, як сильно ви її любите.
10. Засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними та уважними, як сьогодні!

10 заповідей для батьків першокласника:
1. Починайте “забувати” про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: “який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд”.
2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
3. Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово привчайте порівнювати ціни, орієнтуватися в сімейному бюджеті (наприклад, дайте гроші на хліб і на морозиво, коментуючи суму на той і на інший продукт).
4. Не лайте, а тим більше – не ображайте дитини в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини. На скарги з боку навколишніх, навіть учителя або вихователя, відповідайте: “Спасибі, ми обов’язково поговоримо на цю тему”.
5. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
6. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення – запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість, що більше всього подобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
7. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
8. Постарайтеся хоч іноді дивитися на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.
9. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: “Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати”. Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шанобливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.

Адаптація першокласників:
Для першокласника дуже важливо відчути себе прийнятим в шкільну сім’ю, а також реалізувати своє бажання бути почутим і зрозумілим. Тому на першому етапі адаптаційного періоду, який триває приблизно тиждень, вчитель, перш за все ставить завдання познайомити дітей один з одним, створити спільну атмосферу в класі, дати можливість дітям відчути себе членами нового співтовариства.
Працюючи на другому етапі над режимом школяра, учні отримують перший досвід учбової співпраці в групах. Група в даному випадку працює, перш за все як механізм підтримки дитини в новій ситуації. Режим дня в кожному класі вишиковувався по-своєму. Діти згадують, що вони роблять вранці, готуючись до школи, і увечері, прийшовши зі школи. В одному класі першокласники показують пантоміму, в іншому – малюють, а в третьому – підбирають картинки, які ілюструють необхідні дії. Кожна група будує свій план шкільного дня і обґрунтовує його. Потім першокласники обговорюють, що ж, на їх погляд найважливіше для справжнього школяра і що відрізняє школяра від дошкільника. В результаті роботи на цьому етапі діти осмислюють досвід учбової співпраці, тобто розбираються, що їм заважає, а що – допомагає стати справжніми школярами.
На третьому етапі вчитель обговорює з учнями можливі критерії оцінки учбової роботи (правильність, акуратність, краса, старанність, інтерес та ін.) і способи, як всього цього можна досягти.
Четвертий етап адаптаційного періоду першокласників присвячений контролю освоєння введених раніше правил і прийомів роботи. Важливо, щоб вчитель створив ситуацію, коли не він, а самі діти здійснюють цей контроль. Завданням педагога на цьому етапі є спостереження і фіксація основних труднощів учнів (дуже повільні або дуже імпульсивні, дуже тривожні і так далі). Діти працюють в парах, в групах, прагнучи домовитися в ситуації зіткнення думок. Найнепростішою справою для першокласників виявляється сперечатися, не посварившись і не ображаючись один на одного. Шукати аргументи і докази своєї позиції в рішенні тієї або іншої задачі. В кінці роботи хлопці оцінюють, наскільки аргументовано вони сперечалися і обстоювали свою думку, аналізують труднощі, що зустрілися. Вчитель звертає увагу наскільки по-шкільному працюють діти, і які правила шкільного життя допомагають їм впоратися із завданнями.
На завершальному етапі хлопці обмінюються враженнями про перші шкільні дні, малюють, що їм більш всього запам’яталося і сподобалося в школі, розподіляють суспільні доручення. Потім в шкільному дворі вони беруть участь в конкурсі малюнків на асфальті. Закінчується адаптаційний період першокласників святом “Присвячення в учні”.
Значимим моментом цього періоду є батьківські збори. Вчитель прояснює очікування батьків від навчання їх дитини в школі, знайомить з особливостями навчання і специфікою нової учбової ситуації, розповідає про перші труднощі і успіхи дітей, проявлені в ході адаптаційного періоду.
Однією з проблем вчителя початкових класів є адаптація учнів, прибулих з інших шкіл в 3-4 класах. Адаптація учнів в цих умовах повинна відбуватися природно, молодший шкільний колектив має бути готовий прийняти до своїх лав новачка. Це новий друг, потрібний класу, повноправний член колективу.

Загальні поради батькам першокласників:
1.Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом.
2. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.
3. Не підганяйте її, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, – провини дитини у цьому немає.
4. Не посилайте дитину в школу без сніданку: в школі вона багато працює, витрачає сили. Коли щось не виходить, порадьтеся з учителем, психологом.
5. Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів без подібних застережень: “Дивись, поводь себе гарно!”, “Щоб не було поганих оцінок!” тощо. У дитини попереду важка праця.
6. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитись (згадайте, як вам тяжко після важкого робочого дня).
7. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це ви не витратите багато часу.
8. Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, хай заспокоїться, тоді вона все сама розкаже.
9. Зауваження вчителя вислуховуйте без присутності дитини.
10. Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.
11.При спілкуванні з дитиною не вживайте виразу: “Якщо ти будеш добре вчитись, то …” Часом умови ставляться важкі – й тоді ви опиняєтеся у незручному становищі.
12. Протягом дня знайдіть (намагайтесь знайти) півгодини для спілкування з дитиною. В цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.
13. У сім’ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Не зайвим буде почитати літературу для батьків, там ви знайдете багато корисного.
14. Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий стан. Найчастіше це об’єктивні показники стомлення, перевантаження.

 

 

 

Як вигадувати оповідання для дітей? (Вони супроводжували вас у дитинстві і зараз допомагають заснути всім дітям. Ось прості поради...)

Як відновити апетит у дитини? (Змушування дитину до їжі не завжди приводить до гарних результатів. Ось кілька порад...)


  Як навчити самоконтролю агресивних дітей? (Агресія є природною реакцією для маленьких дітей, які вчаться управляти своїм тілом і навколишнім середовищем...)

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Друзі сайту  • Copyright MyCorp © 2021
    uCoz